strona główna

04.04.2019

Opolska Marka 2018 - laureaci z powiatu kluczborskiego


W gronie laureatów 16. edycji konkursu "Opolska Marka", organizowanego przez samorząd województwa, znalazło się pięć firm z naszego powiatu. Wyróżnienia otrzymały: Aspöck Automotive Polska, Hellux-Hain, Vital Medic Centrum Leczenia Kręgosłupa, Mdgroup oraz Gospodarstwo Rolne "Kozi Dar". Serdecznie gratulujemy!

 

Uroczysta gala odbyła się 3 kwietnia w Filharmonii Opolskiej, a powiat kluczborski reprezentował na niej członek zarządu powiatu Artur Nowak, który przekazał naszym laureatom listy gratulacyjne.

 

 

A oto sylwetki laureatów z powiatu kluczborskiego:

 

ASPÖCK AUTOMOTIVE POLSKA - wyróżnienie w kategorii "Produkt roku"

Z lampami tej firmy, obecnej w Polsce od 2014 roku i mającej swoją linię produkcyjną między innymi w Kluczborku, jeżdżą wszystkie dostawcze Volkswageny. Wśród największych partnerów biznesowych firmy jest także koncern PSA, właściciel takich marek samochodów jak: Peugeot, Citroen i Opel. Aspöck produkuje jednak lampy nie tylko do samochodów osobowych, ale też do ciężarówek oraz przyczep rolniczych. Aspöck Systems GmbH powstał w Austrii w 1977 roku. Do produkcji firma wykorzystuje wodoodporne systemy kablowe i złącza oraz oświetlenie LED. Jej główna siedziba mieści się w Peuerbach w Górnej Austrii.

 

 

PPHU HELLUX-HAIN Sp.J. - wyróżnienie w kategorii "Produkt roku"

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe Hellux-Hain swoją siedzibę ma w Kuniowie w gminie Kluczbork. To firma działająca od ponad ćwierćwiecza. Na początku zajmowała się toczeniem elementów w drewnie i nadal jest to jedna z jej głównych działalności. Wyróżnienie otrzymała jednak za inną gałąź swojej produkcji - oświetlenie. Konkretnie za lampy stołowe REY. Lampy z tej kolekcji charakteryzują się prostym i zarazem ponadczasowym wzornictwem, które w intrygujący sposób łączy ze sobą elementy drewniane oraz metalowe. Co równie istotne, lampy te są energooszczędne z racji zastosowania żarówek LED.

 

 

MDgroup - wyróżnienie w kategorii "Usługa roku"

To jedyny w województwie opolskim autoryzowany ośrodek egzaminacyjny firmy Microsoft. Szkoli kursantów z obsługi różnych programów - na przykład Excel, Word, Photoshop - oraz systemu operacyjnego Windows na różnych poziomach zaawansowania. Co istotne, każdy taki kurs kończy się egzaminem przeprowadzonym na platformie Microsoftu. Po jego zdaniu absolwent otrzymuje od amerykańskiej firmy certyfikat potwierdzający umiejętności. MDgroup współpracuje z klientami indywidualnymi, jak i przedsiębiorstwami. Firma mieści się w Kuniowie, gm. Kluczbork, a jej właścicielką jest  Marta Hain.

 

 

VITAL MEDIC CENTRUM LECZENIA KRĘGOSŁUPA - wyróżnienie w kategorii "Usługa roku"

Innowacyjny program wczesnego wykrywania i zapobiegania wadom postawy realizowany przez Vital Medic z Kluczborka pozwala zmniejszyć liczbę dzieci ze schorzeniami narządu ruchu oraz niepełnosprawnościami w późniejszym okresie ich życia. W programie bierze udział kilka kluczborskich szkół, a jego ambasadorem jest miedzy innymi sztangista Bartłomiej Bonk z Opola - brązowy medalista olimpijski z Londynu oraz mistrz Polski i Europy. Ważnym elementem inicjatywy jest również edukacja rodziców realizowana poprzez naukę w zakresie rozpoznawania i monitorowania stanu dziecka i uświadamianie zagrożeń, które wywołują rozwój wad.

 

 

GOSPODARSTWO ROLNE "KOZI DAR" - wyróżnienie w kategorii "Produkt spożywczy roku"

Gospodarstwo rolne "Kozi Dar" prowadzone jest przez Małgorzatę i Romana Famułów w Chudobie (gm. Lasowice Wielkie). Słynie z najróżniejszych rodzajów serów na bazie koziego mleka, w których produkcji uczestniczy cała rodzina. Firma została wyróżniona za krótko dojrzewające sery z mleka koziego z dodatkami, którymi są między innymi cząber, kozieradka, czarnuszka, szczypiorek i czosnek. W ich ofercie klienci znajdą ponadto: twaróg, sery wędzone, riccotę.

 

Małgorzata i Roman Famułowie, właściciele gospodarstwa "Kozi Dar" - laureaci wyróżnienia

w kategorii "Produkt Spożywczy Roku" oraz Artur Nowak - członek zarządu powiatu.

 

 

 

Oprac. BŁ
 

 

 

 


 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku